Newton Ofoten er åpent, bare å ta kontakt for booking og informasjon.
Newton vil i en omstillingsperiode være nødt til å ta med seg "rommet" ut til skolene. Vi har av erfaring opplevd dette som positivt, fordi skoleklassene får mer tid til praktisk gjennomføring -spesielt ute i distriktet.
Vi oppfordrer barnehager, barne og ungdomskoler til å ta kontakt for booking av besøk.
Newton Ofoten samarbeider aktivt med IMDI, NAV i Narvik for øke aktiviten og aktivitetstilbudet innenfor integrering mm.
Newton har ansatt ny prosjektleder Bjørnar Persson (47928085). Dette skal gi Newton en tryggere og mer stabil fremdrift inn mot 2011.
Newton Ofoten i Narvik er med på arrangementer som aktiverer barn og ungdom! vi kan skreddersy pakkeløsninger for ulike arrangementer. Vi kan vise til Vinterfestuka 2009 og 2010, samt FUNN CUP 2010. Tilbakemeldingene fra disse er meget positive.
I sommer kan dere finne Newtonteltet under turnstevne i Narvik, Beisfjord Cup og under arrangement i Bogen. Vi trenger samarbeidspartnere for å få dette til!
Vi håper å kunne drive Newton sammen med næringslivet for å styrke realfagsveksten i kommunen, spre glede og motivasjon, styrke selvtillitten, bevisstgjøring innen ENØK, bevisstgjøring innen energi- og klima, lokke frem gründerne osv.
Redusert antall samarbeidspartnere/ sponsorer medfører mindre aktivitet og et dårligere tilbud til barn og ungdom, noe vi fokuserer på å unngå! Lokalt og i distriktene trenger vi flere samarbeidspartnere. Bidra til å styrke Newton, så kan kanskje Newton kommer med en overraskelse!
Les mer om FUNN CUP og VU2010 på vår
hjemmeside
Vi oppfordrer lærere til å ta kontakt for booking av rommet og skaffe seg utvidet informasjon.
Når det gjelder modul 12

25 Foto og media, så kan den tilpasses 5-7 klassetrinn ved forespørsel. Dette er en modul for elever som "ikke trigger etter realfag" med ser etter andre spennende utfordringer. Den er egnet for grupper 1 til 3 personer pr. gruppe. maks 2 grupper.
Newton Ofoten trenger flere samarbeidspartnere for å sikre en stabil drift.
Newtonrommet har fått utarbeidet 2 fine sponsorskilt. Det ene har vi hengt opp på Newtonrommet og det andre finnes på informasjonkontoret i Dronningensgt. 47.
Newton skal spre glede blant barn og ungdom, kanskje også din bedrift, markedsføre byen og trigge til realfagsvekst. Til dette treger vi økt samarbeid med byens næringsliv.
Newton hadde besøk av Strømsnes skole 05.05.09. Vi laget en liten reportasje fra besøket, se mer på:
Strømsnes skole
For mer informasjon, se link under:
Prosjekteier:
Norsk Gründerutvikling